Novinky
Sezónní půjčovna paddleboardů

Paddleboardová sezóna je odstartovaná a my Vám letos přinášíme novinku, a to sezónní půjčení paddleboardu. Paddleboardy jsou výtlačné a vhodné pro rodinu s dětmi. Níže jsou vypsané typy boardů a...

více
Akce na paddleboardech v září

Vážení přátelé, kamarádi, po deštích, které přes naše území prošly v minulých  dnech se vylepšily vodní stavy na některých řekách. Chci vám nabídnout trochu jiný postup v plánování aktivit na paddleboardech.   Pokud v...

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?

Co je to paddleboarding?

Úvod PADDLEBOARDING
 

 Paddleboarding je vodní sport, při kterém stojí jezdec na prkně (paddleboard) podobném surfovému longboardu a používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Podle anglického „Stand Up Paddling“ („pádlování ve stoje/vzpřímeně“) zapojíte všechny svaly v těle včetně těch vnitřních, které se posilují nejhůře. Paddleboarding je sportem, při kterém člověk rovnoměrně zapojuje celé tělo, zlepší smysl pro rovnováhu a fyzickou kondici. Podle lékařských studií při pádlování dochází k zapojení velké skupiny svalů od lýtkových na nohou, přes zádové a šikmé břišní, až po všechny svaly na rukou. Navíc se jedná o aerobní sport. Při jízdě člověk stojí na surfu a dlouhým pádlem se snaží pádlovat a když už nemůže, tak si může sednout a jen se nechat unášet po proudu řeky. 

 

Tento sport může dělat absolutně každý, tím myslíme i děti :) Je jen na vašem uvážení od kolika let, ale mělo by umět plavat. Dítě můžete mít i na špičce boardu, jen počítejte s tím, že budete mít větší odpor při jízdě. Nemusíte mít strach jestli je vaše fyzická kondice dostačující, tempo pádlovaní si určí každý sám. Také nevadí, když jste úplný začátečník. Poradíme vám jak na to, aby se vám aktivita co nejvíce líbila!


Nachystali jsme pro vás širokou nabídku jak paddleboard vyzkoušet a využít. V naší nabídce najdete půjčovnu paddlebaordů, prodej paddleboardů, výlety na paddleboardech a cvičení na paddleboardech.


Zde najdete rezervační kalendář pro dané hodiny pádlování, cvičení a výletů. Na vaše přání umíme s termínem hýbat, nebojet se zeptat!