Novinky
FIT SUP-začínáme cvičit

Léto už klepe na dveře a proto začínáme cvičit! Doufejme, že už nám počasí bude přát. Přijďte vyzkoušet a pravidelně chodit na lekce fit supu, což je balanční cvičení na...

více
Půjčení paddleboardu v NOUZOVÉM STAVU

V sobotu 10.4.2020 zahajujeme paddleboardovou sezónu otevřením půjčovny v pražském Braníku. Čeká nás prosluněný teplý víkend. Bohužel máme díky viru COVID-19 menší omezení, ale na štěstí na vodu můžeme! Veškeré...

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Co je to paddleboarding?

Úvod PADDLEBOARDING
 

 Paddleboarding je vodní sport, při kterém stojí jezdec na prkně (paddleboard) podobném surfovému longboardu a používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Podle anglického „Stand Up Paddling“ („pádlování ve stoje/vzpřímeně“) zapojíte všechny svaly v těle včetně těch vnitřních, které se posilují nejhůře. Paddleboarding je sportem, při kterém člověk rovnoměrně zapojuje celé tělo, zlepší smysl pro rovnováhu a fyzickou kondici. Podle lékařských studií při pádlování dochází k zapojení velké skupiny svalů od lýtkových na nohou, přes zádové a šikmé břišní, až po všechny svaly na rukou. Navíc se jedná o aerobní sport. Při jízdě člověk stojí na surfu a dlouhým pádlem se snaží pádlovat a když už nemůže, tak si může sednout a jen se nechat unášet po proudu řeky. 

 

Tento sport může dělat absolutně každý, tím myslíme i děti :) Je jen na vašem uvážení od kolika let, ale mělo by umět plavat. Dítě můžete mít i na špičce boardu, jen počítejte s tím, že budete mít větší odpor při jízdě. Nemusíte mít strach jestli je vaše fyzická kondice dostačující, tempo pádlovaní si určí každý sám. Také nevadí, když jste úplný začátečník. Poradíme vám jak na to, aby se vám aktivita co nejvíce líbila!


Nachystali jsme pro vás širokou nabídku jak paddleboard vyzkoušet a využít. V naší nabídce najdete půjčovnu paddlebaordů, prodej paddleboardů, výlety na paddleboardech a cvičení na paddleboardech.


Zde najdete rezervační kalendář pro dané hodiny pádlování, cvičení a výletů. Na vaše přání umíme s termínem hýbat, nebojet se zeptat!